Andrzej Rejman nowym trenerem Czarnych

Zarząd klubu podjął decyzję, że szkoleniowcem zespołu seniorów w sezonie 2011/2012, będzie pan Andrzej Rejman.

Zadanie postawione nowemu trenerowi, to walka o jak najwyższe miejsce w IV lidze lubuskiej. Zajęcia z zespołem rozpocznie on we wtorek, 12 lipca (trening o godzinie 1730).

Andrzej Rejman urodził się 6 grudnia 1955 roku w Szczecinku, a mieszkał w Świdwinie. Karierę piłkarską (pozycja bramkarz) rozpoczął w Gwardii Koszalin, gdzie zadebiutował w 2 lidze (obecnie nazywa się to 1 liga). Kolejnym jego klubem był Motor Lublin, w którym oprócz gry w 2 lidze, rozegrał 27 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej. W 1984 roku pan Andrzej trafił do drugoligowego Stilonu Gorzów. W sumie na zapleczu ekstraklasy (wtedy 1 liga) rozegrał ponad 300 spotkań.

W Stilonie Gorzów rozpoczął karierę trenerską (na początku jako asystent pierwszego trenera, odpowiadający za szkolenie bramkarzy i jako trener grup młodzieżowych).

W 1992 nasz nowy trener trafił do Niemiec, gdzie był grającym szkoleniowcem w zespole SV Bergsteadt oraz pierwszym trenerem Polonii Hamburg.

Po przerwie karierę trenerską wznowił w sezonie 2004/2005, w IV-ligowym Osadniku Myślibórz. W następnym sezonie (2005/2006) wprowadził GKP Gorzów z IV do III ligi, wygrywając rozgrywki z 14-punktową przewagą. Kolejnymi klubami na trenerskiej drodze Andrzeja Rejmana były: Pogoń Barlinek (IV liga), ponownie Osadnik Myślibórz (V liga), Orzeł Międzyrzecz (IV liga), Piast Karnin (awans z okręgówki do IV ligi) i znów Orzeł Międzyrzecz.

Ostatnie półtora roku trener spędził w Pogoni Skwierzyna i był to dla niego bardzo udany okres, okraszony dwoma awansami (z klasy okręgowej do IV ligi w 2010 roku i z IV ligi do III ligi w 2011 - choć jak wiadomo zarząd Pogoni zrezygnował z gry w III lidze).

Andrzej Rejman jest absolwentem AWF Warszawa, trenerem II-klasy. Prywatnie żonaty, dwóch synów.

Na spotkaniu z zarządem podkreślił, że chciałby aby zespół opierał się głównie na miejscowych zawodnikach, a nie na tzw. armii zaciężnej, co jest zgodne oczekiwaniami władz klubu. Mamy nadzieję, że z jego doświadczenia skorzystają również nasi bramkarze.

Nowemu trenerowi życzymy samych sukcesów z zespołem Witnicy.

SPONSORZY