III liga, 22 kolejka: Czarni Browar Witnica - Orzeł Międzyrzecz 1:1 (1:1)

W pierwszym mecze po zmianie trenera Czarni Browar zremisowali na własnym boisku z Orłem Międzyrzecz 1:1.

Witnicką drużynę poprowadził Wiesław Koronowicz, który przedwczoraj zmienił w roli trenera Sławomira Bednarczyka.

W pierwszych 45 minutach gra była wyrównana, a oba zespoły dążyły do strzelenia bramki. Najlepszą okazję miał Ryszard Serczyk, kiedy to w 33 minucie, piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła prawy słupek bramki Orła.

W 41 minucie goście wyszli na prowadzenie. Wrzuconą w pole karne piłkę "przeciął" Paweł Cygan i nasz bramkarz nie miał szans.

Gdy wydawało się, że na przerwę zejdziemy z jednobramkowym debetem, na strzał z około 30 metrów zdecydował się niespodziewanie Maciej Sędziak. Piłka po jego uderzeniu zakręciła tak, że wpadła prosto w "okienko". Bramka "stadiony świata"!

Druga połowa to wciąż wyrównana gra i ambitna walka obu zespołów.

W 62 minucie miała miejsce sytuacja, która jak się wydawało, przechyli szalę na korzyść Międzyrzecza. Piłkę ręką w naszym polu karnym zagrał Wojciech Orzechowski. Sędzia bez wahania wskazał na "wapno" i ukarał naszego obrońcę drugą żółtą kartką, co oznaczało, że znów będziemy musieli grać w dziesiątkę (w ostatnim meczu z Celulozą, boisko musiał opuścić Tomasz Sempowicz).

Bohaterem Czarnych został jednak nasz bramkarz - Tomasz Narkun. Wyczuł zamiar Damiana Szałasa i odbił piłkę po jego uderzeniu z jedenastki!

W ostatnich fragmentach meczu, mimo gry w osłabieniu, nie poddawaliśmy się i wcale nie byliśmy słabszym zespołem. Przy odrobinie szczęścia, mogliśmy wygrać. Kilka razy szarpnął Stanley Ojiego. Dobrą zmianę dał też Karol Zakryszko. Jednak mecz zakończył się podziałem punktów.

Składy zespołów:

Czarni Browar: Narkun - Kuniczuk, Makara, Orzechowski, Dębski - Serczyk (60'Bednarczyk), M.Zakryszko, Pabich (60'K.Zakryszko), Sędziak (78'Kwiatkowski) - Wieczorek (90'Piśko), Ojiego.

Orzeł: Dębiec, Ruminkiewicz, Więckowski, Kochanek, Weyer (67'Stojanowski), Kurdykowski (52'Budnik), Gurgul (63'Kopeć), Kuźmińczuk, Szałas (83'Sobczak), Toporkiewicz, Cygan.

Bramki: Paweł Cygan (41') dla Orła oraz Maciej Sędziak (45') dla Czarnych Browar.

Czerwona kartka: Wojciech Orzechowski (62') - Czarni Browar.

W 63 minucie Damian Szałas nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Tomasz Narkun).

---

W innych spotkaniach mieliśmy III-ligowy hit. W meczu na szczycie Chrobry Głogów przegrał na własnym boisku z Ilanką Rzepin, która zbliżyła się do lidera na 4 punkty. W innym meczu zespołów z góry tabeli Świebodzin poległ w Żarach.

Punktów nie zdobyli natomiast nasi sąsiedzi z tabeli - Twardy Świętoszów i Orzeł Ząbkowice Śląskie.