III liga, 20 kolejka: Celuloza Kostrzyn - Czarni Browar Witnica 2:0 (1:0)

W zaległym meczu 18 kolejki przegraliśmy na wyjeździe z Celulozą Kostrzyn 0:2.

Spotkanie rozpoczęło się dla nas fatalnie, bowiem przegrywaliśmy już po 60 sekundach, gdy prostopadłe podanie ze środka pola otrzymał Artur Anioł i zamienił je na bramkę.

Później gra obu zespołów była szarpana i brakowało składnych akcji. Nasi próbowali wyrównać, a najlepszą okazję zmarnował Maciej Sędziak, któremu piłkę po rajdzie idealnie wyłożył Tomasz Sempowicz. Nasz skrzydłowy nie potrafił jednak z najbliższej odległości pokonać goalkeepera Celulozy. To była nasza najlepsza okazja na gola w tym meczu.

Trener Sławomir Bednarczyk nie czekał i już po przerwie wpuścił na boisko Tomasza Palucha i Karola Zakryszko. Młodzi witniczanie bardzo się starali, ale nie przełożyło się to na sytuacje pod bramką Kostrzyna.

W dodatku przez ostatnie pół godziny musieliśmy grać w dziesiątkę. Czerwoną kartkę, za ostre wejście, otrzymał Tomasz Sempowicz.

Mecz rozstrzygnął w 75 minucie Robert Budzałek. Mocnym strzałem w dolny róg bramki nie dał szans Wojciechowi Abraszkowi.

Czarni Browar zagrali w składzie: Abraszek - Kuniczuk (68'Orzechowski), Makara, Bednarczyk, Dębski - Pabich, M.Zakryszko, Grzybowski, Sędziak (46'Paluch) - Ojiego (46'K.Zakryszko), Sempowicz.

Bramki: Artur Anioł (1') na 1:0 oraz Robert Budzałek (75') na 2:0 dla Celulozy.

---

W weekend nasza drużyna miała wolne, ponieważ mecz mecz w Świdnicy został przełożony na 3 maja.

Grały za to pozostałe zespoły. Po zaskakującej porażce Ilanki Rzepin na własnym boisku z Polonią Trzebnica (0:3), przewagę powiększył lider - Chrobry Głogów, który na wyjeździe zaaplikował aż 4 gole zespołowi Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Pauzowała trzecia w tabeli Pogoń Świebodzin.